12 lipca 2020

Wyrejestrowanie podatnika VAT

Prowadzenie spółki w Wielkiej Brytanii jest dość skomplikowane, dlatego trzeba korzystać z pomocy księgowego z Polski.

Wtedy wszystko jest łatwiejsze, a taka osoba jest bardzo dobrze obeznana we wszystkich problemach urzędowych. Wie jak nam doradzić i jak wyciągnąć nas na prostą. Gdybyśmy chcieli wyrejestrować się z płacenia podatku VAT to, co należy zrobić żeby tego dokonać?

london-cbl (3)
Zgłaszamy się po pomoc do księgowego w UK
Powodów, dla których składamy dokumenty o wyrejestrowanie może być kilka. Często takie wyrejestrowanie jest korzystne finansowo dla naszej firmy, ale często też jesteśmy do tego zmuszeni, bo nasza firma upada. Najważniejsze to wymeldować się z rejestru podatników VAT, jaki widnieje w urzędzie skarbowym. Konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku, w którym bardzo dokładnie uzasadniamy, dlatego tak się dzieje. Musimy pamiętać o tym żeby do tego czasu rozliczyć się ze wszystkimi podatkami.

To warunek konieczny do wyrejestrowania firmy. Bardzo często przedsiębiorstwa wyrejestrowuje się, bo firma nie będzie już działać na rynku brytyjskim. Jeśli zawieszamy firmę na określony czas to również takie wnioski można złożyć. Może się tak zdarzyć, że firma zmieni właściciela, bo ją sprzedajemy i to wtedy ta druga strona musi wpisać się do rejestru podatników VAT, a my z niego uciekamy.

london-cbl (4)

Zdarza się również tak, że obroty firmy spadają i jest ona poniżej progu, który jest wymagany do płacenia VAT. Gdyby firma zmieniała branże, w której nie trzeba płacić podatku VAT to wtedy też oczywistym jest wyrejestrowanie. Nie musimy niczego robić sami, bo we wszystkim pomoże nam polski księgowy Londyn. To osoba doświadczona i obeznana w przepisach obowiązujących na wyspach. Wystarczy właśnie teraz odwiedzić stronę księgowy Londyn, a szybko dowiemy się, jaki zakres pomocy taka firma proponuje. Warto korzystać z pomocy kogoś, kto działa na rynku brytyjskim, ale też pochodzi z naszego kraju. Nie ma problemów z dogadywaniem się nawet w bardzo ważnych firmowych sprawach.