1 marca 2021
kids-2835430_640

Pokoik dla niemowlęcia – gdzie kupimy dodatki?

Kiedy na świecie pojawia się maleństwo musimy je umieścić w odpowiednio do tego przygotowanym pokoju. Pomysły na wnętrza takiego pomieszczenia mogą być różne – ważne jednak, aby pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

kids-02

Podstawą jest łóżeczko – przez pierwsze tygodnie maluszek większość czasu spędza właśnie na leżąco. Należy zadbać o takie aranżacje wnętrz, aby możliwy był łatwy dostęp do maluszka – zwłaszcza podczas nocnego karmienia i przewijania. Kolejną ważną sprawa jest przewijak, lub miejsce przystosowane do przewijania – bardzo przyda się młodym rodzicom. Pomysły na wnętrza takiego pokoiku mogą być bardzo różnorodne – warto jednak pod uwagę wziąć przede wszystkim wygodę i ergonomię rodziców, zaś estetyka może pozostać na dalszym planie. Musimy pamiętać o tym, że najważniejszy jest komfort zarówno maluszka, jak i jego opiekunów – niezbędny jest stały dostęp do berbecia, możliwość jego przewijania, kąpieli czy usypiania – to zdecydowanie ważniejsze od kolorowych ścian czy modnej pościeli.

Co w pokoju?

Przygotowując pokój dla maluszka jest wiele wyznaczników, które trzeba wziąć pod uwagę. Podłoga musi być łatwa do zmywania, np. parkiet lub drewnopodobne materiały. Nie wskazane są wykładziny, które są magazynem drobnoustrojów i innych alergenów. Kolory najlepiej jasne, pastelowe o neutralnej kolorystyce ponieważ dziecko w okresie niemowlęcym potrzebuje wyciszenia, bez dodatkowych bodźców wzrokowych. Przydatne mogą okazać się tapety z motywami dziecięcymi lub gotowe naklejki na ścianę. Nie potrzeba w nim wielu elementów, a zasada im mniej tym lepiej bardzo dobrze się sprawdza.

Łóżeczko z możliwością regulacji wysokości materacyka, z możliwością demontażu jednej ze ścianek. Bardzo dobrym pomysłem jest szuflada znajdująca się pod łóżeczkiem, która jest wysuwana na kółkach, gdzie trzymać można pościel na zmianę, pieluszki lub inne niezbędne rzeczy. Ważne, aby nie stawiać łóżeczka pod oknem, aby uniknąć przeciągów.
Komoda jest przydatnym meblem, w której szufladach można chować ubranka i inne potrzebne rzeczy. Dobrze, aby była dosyć szeroka, wtedy spełni funkcję również przewijaka. Zastępczym rozwiązaniem jest nakładka na łóżeczko. Ciekawe i niepowtarzalne dodatki znajdziecie na stronie www.zakupomat.net. Koniecznie ją odwiedźcie.

Ciekawa publikacja jest również tutaj: Gdzie kupimy dodatki do mieszkania?