24 września 2022
aristone

Płytki ceramiczne mają wiele zalet

Płytki ceramiczne są głównie używane do podłóg, ścian, blatów, i łazienek. Właściciele domów najczęściej preferują płytki ceramiczne do podłóg, ponieważ są one niezwykle trwałe, estetyczne, łatwo je również utrzymać w czystości. Popularność pytek ceramicznych wynika również z ich klasycznego wyglądu i szerokiej gamy dostępnych wzorów i kolorów. Dodatkową zaletą jest to, że płytki tego typu są niedrogie i wszechstronne, mogą również imitować inne materiały wykończeniowe, jak drewno, kamień czy marmur.

Eleganckie czarne płytki Paradyż Artstone black

Glazurowane płytki ceramiczne są zaprojektowane z myślą nie tylko o trwałości i estetyce, ale również o odporności na wilgoć, wodę i plamy na powierzchni. Dzięki temu płytki są niemal odporne na zabrudzenia i wnikanie wody. Dodatkowo można je wykonać tak, aby były antypoślizgowe, a te wszystkie właściwości sprawiają, że są doskonałym wyborem do podłóg oraz ścian w kuchniach i łazienkach, a także w przedpokoju. Płytki ceramiczne nieszkliwione pokrywane są specjalną powłoką uszczelniającą, która chroni je przed wilgocią i wodą. Należy jednak pamiętać, że fugi pomiędzy płytkami ceramicznymi mogą nadal być podatne na nasiąkanie wodą, dlatego należy wybrać odpowiednie materiały do montażu, odporne na wilgoć i rozwój pleśni.

 

Wiadomo, że płytki ceramiczne są niezwykle trwałe, ponieważ nie pękają łatwo. Mogą wytrzymać nawet do 20 lat lub dłużej bez śladu pęknięcia czy zużycia nawet przy dużym natężeniu ruchu. Jeśli jednak pojedyncza płytka pęknie z powodu nagłego ekstremalnego nacisku, ich wymiana jest niezwykle łatwa. Płytki ceramiczne są dość łatwe do czyszczenia i pielęgnacji. Plamy i zabrudzenia na takich płytkach można łatwo usunąć wodą z płynem i miękką ściereczką. Regularne pielęgnowanie płytek ceramicznych poprzez odkurzanie lub czyszczenie sprawi, że zabrudzenia zostaną usunięte i będą one zawsze czyste i lśniące.

Płytki ceramiczne oferują szeroką gamę możliwości projektowych i dekoracyjnych, jak paradyż artstone black. Można je również łatwo dostosować, ponieważ płytki ceramiczne można montować razem z innymi rodzajami płytek, tworząc własne niepowtarzalne wzory. Dodatkowo można również zdecydować się na płytki ceramiczne nawiązujące stylem do drewna lub naturalnego kamienia.