7 czerwca 2020
prawnik-1

Jak korzystnie dokonać podziału majątku małżonków

Kiedy zdecydujesz, że twoje małżeństwo już nie działa, może być ciężko poruszać się po prawnych niuansach rozwodu. Będziesz chciał znaleźć adwokata, który będzie działał w Twoim imieniu w sposób kompetentny i profesjonalny.

W zależności od twojej sytuacji i tego, jak polubowny jest twój rozwód, istnieje kilka opcji uzyskania potrzebnej pomocy prawnej. Zatrudnij prawnika, z którym czujesz się komfortowo i który Twoim zdaniem zapewni najlepszą reprezentację. Możesz identyfikować się bardziej z adwokatem własnej płci ale możesz również preferować osobę przeciwnej płci, która Twoim zdaniem może lepiej przewidzieć reakcje emocjonalne twojego małżonka. Wybór należy do ciebie z dowolnego powodu, o którym zdecydujesz. Po otrzymaniu listy potencjalnych prawników, jeśli to możliwe, zadzwoń i umów się na pierwszą rozmowę, zwaną również konsultacją. Przeprowadzenie rozmowy z więcej niż jednym adwokatem na tym wstępnym etapie może być dla ciebie korzystne.

prawnik

Pamiętaj również, że wszelkie informacje, które udostępnisz podczas tych wstępnych wywiadów, nie zostaną ujawnione przez adwokata żadnej stronie trzeciej, w tym małżonkowi, przyjaciołom lub rodzinie. Zapytaj każdego adwokata o opłatę, kiedy umawiasz się na spotkanie.

Chociaż dla niektórych wielokrotne konsultacje mogą być zbyt kosztowne, jeśli możesz sobie pozwolić na ten wydatek, naprawdę warto. Wstępna konsultacja wygląda dokładnie tak, jak się wydaje – jest to pierwsza rozmowa z twoim prawnikiem, lub też potencjalnym prawnikiem, ponieważ możesz nie zatrudnić pierwszego prawnika, z którym rozmawiasz na temat twojej sprawy. Pomoże on przeprowadzić małżonkom podział majątku Warszawa to miejsce, gdzie znajdziemy odpowiedniego specjalistę. Wstępna konsultacja może potrwać godzinę lub dłużej. Na początku przygotuj się na szczegółową wersję faktów, które skłoniły cię do rozważenia rozwodu, i bądź całkowicie szczery. Kancelarie zajmujące się rozwodami i prawem cywilnym zwykle również specjalizują się w podziale majątku wspólnego małżonków, którzy się rozwodzą lub decydują na separację.