12 lipca 2020

Części samochodowe z dobrego źródła

Potrzebny ci sterownik skrzyni biegów? Ze względu na specyfikę pracy oraz odpowiedzialne zadania, sterownik skrzyni biegów to jeden z najważniejszych komponentów tego podzespołu. Sprawne działanie sterownika odpowiada za prawidłową regulację i rozdzielanie oleju do poszczególnych części skrzyni biegów.

To bezpośrednio wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także na osiągi samego silnika. Powinniśmy reagować na każde symptomy świadczące o nieprawidłowej pracy sterownika skrzyni biegów. Jeśli w porę nie zajmiemy się tym problemem, grozi nam awaria całego podzespołu. To oczywiście oznacza bajońskie koszty niezbędnych napraw.

audi-798530_1920
W jaki sposób poznać, że sterownik skrzyni biegów wymaga naszej natychmiastowej interwencji? W zasadzie powinny nas zaniepokoić wszelkie nieprawidłowości w aspekcie funkcjonowania przełożeń skrzyni biegów. Jeśli sterownik źle reguluje poziom oleju, mogą pojawić się problemy ze zbyt miękkim lub twardym przełożeniem. Często odczuwalne jest również szarpanie drążka oraz jego „ślizganie” w trakcie zmiany przełożenia. Jeśli często przytrafia nam się „wypadanie” biegu, w gronie podejrzanych również należy postawić sterownik skrzyni biegów.
Specyfika pracy sterownika skrzyni biegów oznacza, że wszelkie nieprawidłowości przenoszą się na skrócenie żywotności skrzyni oraz sprzęgła. Awarie tych komponentów zwykle oznaczają jedno i to samo – konieczność głębszego sięgnięcia do portfela. Nieprawidłowo działający sterownik skrzyni biegów wymaga wymiana na sprawną część. Nowe sterowniki bywają jednak bardzo drogie. W takiej sytuacji, lepszą alternatywą będzie zakup używanego sterownika.

auto-1661009_1280
W tej kategorii znajdziesz używany sterownik skrzyni biegów do swojego samochodu. Dysponujemy szerokim wyborem części do wielu modeli samochodów. Oferowane w sklepie Auto24Parts.com elementy zostały sprawdzone pod kątem sprawności przez wyspecjalizowanych mechaników. Dzięki temu, każdy klient otrzymuje gwarancję rozruchową i ma pewność, że zakupiona część będzie się dobrze spisywać przez wiele tysięcy przejechanych kilometrów. Używany sterownik skrzyni biegów z naszego sklepu to dobry wybór, który pozwoli Ci zaoszczędzić na niezbędnych naprawach.